На Поділлі відбулися урочисті заходи з нагоди складання Присяги працівника поліції курсантами ХНУВС. Вони поклялися бути вірними своєму народу та державі, гідно служити і захищати конституційні права й свободи. Першокурсники представляють усі регіони України. Це талановита молодь, серед якої – випускники ліцеїв із посиленою військово-фізичною підготовкою, відмінники навчання, призери олімпіад, переможці різноманітних спортивних змагань, кандидати у майстри спорту з боксу, кульової стрільби, кікбоксингу, козацького двобою тощо.

Після внесення Прапора Харківського національного університету внутрішніх справ, Державного Прапора України та виконання Державного Гімну присутні хвилиною мовчання вшанували пам'ять і героїчний подвиг правоохоронців і військовослужбовців, які загинули, захищаючи Україну, її суверенітет і територіальну цілісність.

Відбулося урочисте складання Присяги працівника Національної поліції України.

Розділити визначну подію завітали не лише батьки і близькі курсантів, а й почесні гості. Першокурсників привітали: заступник начальника Хмельницької обласної військової адміністрації Володимир Юр'єв, начальник ГУНП в Хмельницькій області полковник поліції Руслан Герасимчук, депутатка Хмельницької обласної ради Уляна Ткаченко, перший заступник голови Кам’янець-Подільської районної військової адміністрації Хмельницької області Петро Мосендз, заступник голови Кам’янець-Подільської міської ради Вадим Мендограло. Вони побажали курсантам старанно навчатися, здобувати знання, щоб стати справжніми професіоналами.

Начальник ГУНП в Хмельницькій області Руслан Герасимчук вручив проректору університету полковнику поліції Олександру Музичуку орден «Єдність та воля» за сумлінну службу, особисті досягнення в професійній діяльності та з нагоди відзначення Дня захисників і захисниць України.

За сумлінне виконання службових обов'язків, ініціативу і наполегливість, виявлені при вирішенні службових завдань, високу професійну майстерність було нагороджено працівників університету: провідного фахівця факультету № 1 старшого лейтенанта поліції Едуарда Лаврусенка, фахівця факультету № 4 старшого лейтенанта поліції Владислава Мадику, провідну фахівчиню факультету № 1 підполковника поліції Лілію Жиронкіну, заступника декана факультету № 1 майора поліції Сергія Севрюкова, викладача кафедри конституційного і міжнародного права факультету № 4 старшого лейтенанта поліції Вадима Мальцева, фахівчиню факультету № 4 Олену Невядовську, фахівця факультету № 1 Ігоря Островського, доцентку кафедри адміністративного права та процесу факультету № 1 підполковника поліції Валентину Яценко, викладача кафедри іноземних мов факультету № 4 Наталію Олендру, фахівчиню факультету № 1 Олену Яковенко, фахівця факультету № 1 Владислава Сьомочкіна.

У святкових заходах взяли участь: начальник відділу протидії кіберзлочинам в Хмельницькій області Департаменту кіберполіції НПУ підполковник Олег Дядик, начальник Кам’янець-Подільського районного управління поліції ГУНП в Хмельницькій області полковник поліції Василь Шкіндюк, голова Кам’янець-Подільського міськрайонного суду Роман Савчук, керівник Кам’янець-Подільської окружної прокуратури Олександр Гончар, начальник Кам’янець-Подільського міського відділу Управління СБУ в Хмельницькій області полковник Григорій Олендра, начальник Кам’янець-Подільського районного управління ГУ ДСНС в Хмельницькій області підполковник служби цивільного захисту Віталій Мельник, начальник Кам’янець-Подільського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Андрій Шуханов, командир патрульної роти в/ч 3053 НГУ майор Сергій Гребеля.

Керівництву Міністерства внутрішніх справ України, Національної поліції України, університету, працівникам і викладачам вишу від усіх батьків подякувала за настанови, виховання та турботу про дітей мати першокурсника Наталя Чуб, яка є заступницею командира медичної роти з морально-психологічного забезпечення військової частини окремої штурмової бригади.

Від імені першокурсників виступив курсант Роман Шевченко. Він запропонував присутнім вшанувати пам’ять загиблих захисників, які віддали свої життя, відстоюючи свободу й незалежність України, та покласти квіти у Сквері Героїв.

Проректор вишу полковник поліції Олександр Музичук від імені ректора Харківського національного університету внутрішніх справ генерала поліції третього рангу Валерія Сокуренка привітав курсантів: «Шановні першокурсники! Ви обрали професію поліцейського, одягли погони у надзвичайно складний для країни час. Пам’ятайте, Присяга – це священні слова, непорушний наказ завжди стояти на захисті українського народу. Будьте сильними і незламними, любіть свій рідний край, свою землю, свій народ, беззастережно вірте у нашу Перемогу, своєю відданою службою та відмінним навчанням наближайте її. Служіть і навчайтесь так, щоб вас поважали люди і оберігав Господь Бог! Упевнений, Україна переможе! Слава нашим героям – захисникам і захисницям!».

Олександр Миколайович зазначив: «Вірю, що ви не зрадите словам Присяги! Примножуйте славу наших поліцейських, ветеранів, виправдовуйте очікування викладачів і командирів, усіх, хто сприятиме вашому професійному становленню. Здобувайте знання, накопичуйте досвід та втілюйте його у професійну діяльність, творіть добро, допомагайте людям!».

Святковий настрій для гостей, курсантів та їхніх батьків створила талановита молодь університету. Під час плац-концерту відбувся виступ дівчат-шаблісток та підрозділу барабанщиць, а також виконано вокально-хореографічну композицію «Народжені вільними». Завершилась церемонія парадним маршем.