Серед студентів, аспірантів і молодих науковців закладів вищої освіти України проводився конкурс есе на тему «Нейтральність: перешкода чи каталізатор для ефективної гуманітарної діяльності?». Захід проходив із метою осмислення юними вітчизняними науковцями ідеї гуманності, а також принципів неупередженості, нейтральності та незалежності у діяльності гуманітарних організацій. Роботи оцінювалися комісією незалежних експертів. Під час закриття конкурсу в онлайн-форматі виступив координатор юридичного відділу делегації Міжнародного Комітету Червоного Хреста (МКЧХ) в Україні Ян Рьомер. Він відзначив високий художній і науковий рівень представлених на конкурс робіт, а також окремо наголосив на активній участі з-поміж усіх закладів вищої освіти України саме курсантів і студентів Харківського національного університету внутрішніх справ.

За результатами конкурсу серед аспірантів і молодих науковців (віком до 35 років) І місце посів науковий співробітник відділення організації наукової роботи відділу організації наукової діяльності та захисту інтелектуальної власності ХНУВС Симон Сербенюк, ІІ місце – викладач кафедри конституційного і міжнародного права ХНУВС Вадим Мальцев і ІІІ місце – науковий співробітник науково-дослідної лабораторії з проблем психологічного забезпечення правоохоронної діяльності ХНУВС Віталій Найда. У підсумку представники університету здобули всі призові місця конкурсу серед аспірантів і молодих вчених, а курсанти та студенти вишу, які підготували конкурсні роботи в межах роботи Школи наукового лідерства ХНУВС, були визнані одними з найактивніших учасників конкурсу в Україні.