18 березня 1904 року у м. Чернігів народився український поет, перекладач, дитячий поет доби розстріляного відродження Марко Вороний (псевдонім Антіох). Автор збірок віршів для дітей «Будівельники», «Коники», «Носоріг», «Ставок», «Червоні краватки» (1930), збірки поезій «Форвард» (1932).

Писати він почав у 16 років, навчаючись у Чернігівській гімназії. Був студентом Київського музично-драматичного інституту імені М. Лисенка та Київського інституту народної освіти. Друкуватися у журналах почав у 20-х роках. Марко Вороний був одним із небагатьох поетів 20-х років, які писали виключно українською.

Марко Вороний – людина трагічної долі. У нього немає навіть могили – упокоєний разом із тисячами невинно померлих у загальному похованні на Соловках. Але його творчисть жива...

Науковою бібліотекою до Дня народження поета підготовлено віртуальну виставку-персоналію «Співець трагічної епохи». Виставку озвучено нейромережами.

Переглянути можна за посиланням: https://youtu.be/tY2HDxqO6T8?si=cIV1ZtuqteNBLizd