Курсанти факультетів № 2 та № 3 Руслан Салогуб, Олександр Тарабанов і Мілєна Цвєткова, які є учасниками Школи наукового лідерства Харківського національного університету внутрішніх справ, провели черговий тренінг у межах інтерактивного курсу «WEEKLY» на тему «Актуальні особливості вчинення шахрайства в умовах воєнного стану». Курс спрямований на підвищення правової обізнаності студентсько-курсантської молоді та учнів старших класів закладів загальної середньої освіти м. Вінниці. Соціальний проєкт проходить у межах міжнародної програми Upshift, яку в Вінницькій області реалізовує ГО «ВільнОсвіта» за підтримки ЮНІСЕФ та уряду Бельгії.

У тренінгу взяли участь курсанти та курсантки Харківського національного університету внутрішніх справ, студенти та студентки Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського, Вінницького медичного коледжу ім. акад. Д. К. Заболотного, Вінницького соціально-економічного інституту Університету «Україна», Фахового коледжу економіки і права Вінницького кооперативного інституту, Вінницького фахового коледжу мистецтв ім. М. Д. Леонтовича, Вінницького навчально-наукового інституту економіки Західноукраїнського національного університету, Вінницького ліцею №7 ім. Олександра Сухомовського, Вінницького ліцею №4 ім. Д.І. Менделєєва, Вінницького торговельно-економічного інституту Державного торговельно-економічного університету.

Експерткою тренінгу виступила заступниця директора сектору «Вінницьке бюро правничої допомоги №1» Вінницького відділу надання безоплатної правничої допомоги Центрально-Західного управління надання безоплатної правничої допомоги Крістіна Куксіна. Вона розповіла про випадки шахрайства у фінансовій сфері в умовах воєнного стану, адаптацію шахрайських схем до цифрового середовища, ризики фінансових інвестицій, небезпеку втрати фінансів через казино та азартні ігри. Експертка навела приклади з найбільш популярних шахрайських схем і надала змістовні поради як убезпечитися від аферистів в онлайн-просторі, які використовують безпекові виклики воєнного стану задля особистого збагачення.

Наприкінці тренінгу курсанти ознайомили учасників із перевагами навчання у Харківському поліцейському виші, спеціальностями, за якими готують фахівців. Присутні представники громадськості дізналися про роботу Автошколи для осіб з інвалідністю ХНУВС у м. Кам’янець-Подільський, в якій учасники бойових дій, що отримали інвалідність, мають можливість пройти курс навчання на категорію «В» або підвищити рівень безпечного керування автомобілем. Курсанти зазначили, що з метою психологічної та соціальної адаптації ветеранів війни для них в університеті проходять щотижневі заняття спортом. Учнів шкіл ознайомили з особливостями вступу в Ліцеї безпекового спрямування та національно-патріотичного виховання МВС України, створених для дітей військовослужбовців, поліцейських, осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, інших працівників органів сектору безпеки і оборони для продовження навчання у 10-11 класах.

Наразі реалізація проєкту завершується, його учасниками стали 250 представників закладів вищої, загальної середньої та професійної освіти Вінницької області. До проведення тренінгів було залучено провідних експертів, якими виступили працівники Харківського національного університету внутрішніх справ, Центрально-Західного управління надання безкоштовної юридичної допомоги та Студентської ради Вінницької області. Команда курсантів-організаторів інтерактивного курсу зараз займається аналізом й оцінюванням результатів проєкту з метою підготовки у подальшому нових ініціатив у сфері підвищення правової обізнаності молоді як окремого регіону, так і всієї країни.

ВЗГ ХНУВС