В Національній академії внутрішніх справ відбулася міжвідомча науково-практична конференція «Тіньова економіка: світові тенденції та українські реалії», організаторами якої виступили МВС України, Національна поліція України, Національна академія правових наук України, громадська організація «Всеукраїнська асоціація кримінального права», інформаційно-аналітичний журнал «Економіка. Фінанси. Право».

Обговорювали актуальну тему представники профільних комітетів Верховної Ради України, Міністерства внутрішніх справ України, Генеральної прокуратури України, Міністерства юстиції України, Національної поліції України, Служби безпеки України, Державної фіскальної служби України, Національного банку України, Національного антикорупційного бюро України, працівники суду, провідні вчені вищих навчальних закладів і наукових установ юридичного та економічного спрямування, серед яких були і  представники Харківського національного університету внутрішніх справ – т. в. о. завідувача кафедри економіки та фінансів Оксана Маковоз, ад’юнкт Євген Галагуря та студентка 4 курсу Тетяна Передерій.

Під час конференції обговорювалися питання щодо поняття й структури тіньової економіки, шляхів детінізації та розвитку її в трансформаційних умовах, розглядалися приклади зарубіжного досвіду розслідування фінансових злочинів, пов’язаних із корупцією, а також були проаналізовані практики викриття фактів використання альтернативних банківських платформ як засобу виведення активів та ін. Підбиваючи підсумки обговорень, учасники конференції зазначили, що висвітлення основних сфер існування, чинників і передумов тінізації економіки України є підґрунтям для розроблення комплексу системних заходів стосовно детінізації національної економіки.