Заступник завідувача науково-дослідної лабораторії з проблем протидії злочинності Харківського національного університету внутрішніх справ підполковник поліції Олексій Сердюк взяв участь як експерт в роботі Майстерні громадської участі в форматі Open Space «Два роки реформи поліції: успіхи та невдачі на Харківщині». Вона проводилася в рамках проекту «Регіональні Голоси – Створюємо Мости для Демократії», що реалізується в партнерстві з Інститутом міжнародного співробітництва Німецької асоціації народних університетів (DVV), Представництвом DVV International в Україні за підтримки Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччини. Захід відбувся у Хабі соціальної активності «Студія 42».

Технологія Open Space («Відкритий простір») дозволила широкому колу учасників, серед яких були громадські активісти, журналісти, працівники поліції та науковці, висловити власні думки щодо проблем в діяльності поліції, проаналізувати   успіхи та недоліки реформи на Харківщині й запропонувати шляхи їх вирішення.