Доцент кафедри правового забезпечення господарської діяльності факультету № 6 Харківського національного університету внутрішніх справ Олексій Шуміло взяв участь у Всеукраїнській науково-практичній онлайн-конференції «Соціальна і цифрова трансформація: теоретичні та практичні проблеми правового регулювання» та виступив із доповіддю: «Екологічний краудфандинг як засіб соціальної трансформації: особливості правового регулювання». Конференція була організована Комітетом Верховної Ради України з питань цифрової трансформації, Національною академією правових наук України, Науково-дослідним інститутом інформатики і права НАПрН України, Національним технічним університетом України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» та Інтернет Асоціацією України.

У конференції взяли участь освітяни, науковці та практики з різних регіонів України. Під час роботи були розглянуті актуальні теми, що стосуються правового забезпечення соціальної трансформації на основі використання цифрових технологій та проблем правового регулювання суспільних відносин в соціальних комунікаціях і у сфері застосування технологій Інтернету речей, у сферах публічного управління, нацбезпеки та оборони держави, економіки, охорони здоров’я, освіти, науки, культури, фінансової та банківської діяльності тощо, а також проблем забезпечення інформаційних прав людини, діяльності нових медіа, засобів масової інформації та соціальних мереж в умовах цифрової трансформації із використанням штучного інтелекту, робототехніки, правотворення, технологій блокчейн у різних сферах соціальної діяльності: управління державою, Індустрії 4.0, транспорту, роздрібної торгівлі, охорони здоров’я, інфраструктури міст тощо. Зазначені питання визвали жваву дискусію учасників наукового заходу.