У Харківському національному університеті внутрішніх справ було проведено Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Теоретичні аспекти організації досудового розслідування». В організації конференції активну участь взяли кафедри кримінального процесу, криміналістики, судової медицини та психіатрії факультету № 1 (з підготовки фахівців для підрозділів слідства) університету.

Тема конференції викликала зацікавленість у наукових колах та серед практиків. За результатами конференції надруковано збірник наукових праць вчених Харківського національного університету внутрішніх справ, Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, Національного університету «Одеська юридична академія», Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, Національної академії внутрішніх справ, Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, Державного науково-дослідного інституту МВС України, Університету митної справи та фінансів, Національного технічного університету України «КПІ», а також представників Генеральної прокуратури України, прокуратури Харківської та Сумської областей, Головного слідчого управління та інших підрозділів Національної поліції України.

Відкрив конференцію ректор Харківського національного університету внутрішніх справ кандидат юридичних наук, доцент Валерій Васильович Сокуренко, який привітав учасників заходу та виступив з промовою щодо актуальних проблем досудового розслідування і криміналістики. Участь у роботі конференції взяли також радник ректора Харківського національного університету внутрішніх справ, доктор юридичних наук, професор, академік Національної академії правових наук України, заслужений юрист України Олександр Маркович Бандурка; прокурор Харківської області, кандидат юридичних наук, Почесний працівник прокуратури України, державний радник юстиції 3 класу Юрій Броніславович Данильченко; проректор Харківського національного університету внутрішніх справ, доктор юридичних наук, професор Олександр Миколайович Головко; директор Інституту підготовки слідчих кадрів для МВС Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, доктор юридичних наук, професор Євгеній Олександрович Алісов; заступник декана з наукової роботи юридичного факультету ХНУ імені В.Н. Каразіна, доктор юридичних наук, професор Максим Валерійович Даньшин та інші.

За результатами проведення конференції були обговорені та прийняті рекомендації щодо удосконалення нормативно-правової бази, організації діяльності органів досудового розслідування, які направлені до Міністерства внутрішніх справ України.