За ініціативи кафедри кримінального права та кримінології  Харківського національного університету внутрішніх справ у межах профорієнтаційної діяльності було організовано екскурсію для майбутніх абітурієнтів. За запрошенням  доцента кафедри  Валерії Самотієвич університет відвідали представники Харківської загальноосвітньої школи № 26 – представники адміністрації та учні  9–11-х класів.

Школярі поспілкувалися з представником приймальної комісії, який ознайомив з вимогами вступу до ХНУВС, після чого на учнів чекала цікава екскурсія. Старшокласники відвідали музей, де вони ознайомилися з історією створення й становлення університету та правоохоронних органів Харківщини.  Майбутні  абітурієнти поспілкувалися з керівництвом факультету № 6 – деканом  Оксаною Брусаковою та заступниками декана Сергієм Загороднім і Костянтином Свердліним, які розповіли про переваги навчання у виші та ознайомили зі спеціальностями, які можна отримати, навчаючись на факультеті № 6, з основними напрямами роботи та матеріально-технічною базою закладу. Наприкінці зустрічі школярам запропонували за допомогою засобів криміналістичної техніки зробити власні відбитки пальців, що викликало у них неабиякий інтерес.