Доцентка кафедри соціально-гуманітарних дисциплін факультету № 6 кандидатка філологічних наук Наталія Кобилко разом зі студентами-психологами відвідала онлайн-лекцію сучасного українського письменника, автора молодіжних романів Любка Дереша «Стати письменником: як написати та видати першу художню книгу».

Захід відбувся в рамках Школи письменницької майстерності «Риба». Лектор розкрив особливості становлення письменника, а саме: самовизначення автора, попередню роботу з матеріалом, робочий режим. Любко Дереш розповів про сучасний літературний процес; дилему митця – зберегти свою індивідуальність, граючи при цьому за правилами ринку; стратегії автора; указав на важливість вибору жанру та категорії літератури (масова чи елітарна). Письменник наголосив на основних трендах у світовій літературі та де за ними слідкувати. Для кожного митця надзвичайно важливими є вибір ідеї (власний інтерес, оригінальність) і складність теми, від чого залежить його успіх серед читачів. На прикладі власного роману Любко Дереш продемонстрував первинну структуру тексту, створення логлайнів. Наприкінці лекції митець навів список книг, що будуть корисними для літературної вправності.