Голова циклової комісії Кременчуцького льотного коледжу Харківського національного університету внутрішніх справ Оксана Савченко взяла участь у ІІІ фестивалі «Світи, Боже, з Раю, нашому Короваю», що відбувся напередодні свята Покрова Пресвятої Богородиці в етносадибі-музеї «Лялина світлиця».

Дійство підготувала та провела провідна популяризаторка народних тістотворчих традицій та народної культури харчування, етнологиня Олена Щербань. Для гостей були представлені: дегустація весільної обрядової випічки – короваїв, шишок, лежнів, верчів, дивнів, медяників, коників, жайворонків, покровок; відтворені фрагменти традиційного полтавського весілля; проведені унікальні майстер-класи із виготовлення опішнянського весільного короваю, качаної каші, ляльок-мотанок; представлені вироби опішнянських гончарів. Родзинкою фестивалю було обговорення зі старожилками-коровайницями проведення коровайного обряду в Опішні, Великих Будищах, Броварках.

Збереження народних традицій, звичаїв, обрядів є актуальним для українців, бо саме популяризація, відтворення та шанування національної культури ідентифікує нас як український народ.

Отримані знання, уміння, навички будуть використані викладачкою та передані студентам і курсантам під час проведення заходів краєзнавчого та етнографічного спрямування.

КЛК ХНУВС