У Харківському національному університеті внутрішніх справ відбулося відкриття виставки “Світоч людства” українського скульптора, члена Національної спілки художників України Олексія Леонова. Проєкт реалізується за участі Подільського культурно-просвітницького центру імені Миколи Реріха.

У заході взяли участь заступник Вінницького міського голови Сергій Тимощук; радник Міністра внутрішніх справ України, голова ради Подільського культурно-просвітницького центру імені Миколи Реріха, заступник начальника відділу військово-патріотичного виховання та спорту Департаменту освіти, науки та спорту МВС України Станіслав Крук; начальник кадрового забезпечення ГУНП у Вінницькій області Олександр Конєв, начальниця управління культури та мистецтв Вінницької обласної військової адміністрації Ольга Дернова; ректор Вінницького національного аграрного університету Віктор Мазур; заступник начальника Національної академії Національної гвардії України Владислав Еманов; ректор Харківського національного університету внутрішніх справ Валерій Сокуренко; курсанти ХНУВС; Національної академії Національної гвардії України; студенти Вінницького національного аграрного університету.

На початку заходу присутні вшанували хвилиною мовчання світлу пам'ять та героїчний подвиг полеглих під час виконання бойових завдань із захисту державного суверенітету та територіальної цілісності України, а також мирних громадян, які загинули внаслідок збройної агресії російської федерації проти України.

Олексій Леонов — учасник міжнародних виставок та симпозіумів зі станкової та монументальної скульптури. У своїй роботі він використовує різноманітні матеріали такі, як шамот, бронза, гіпс. Роботи Олексія Леонова знаходяться у більш, ніж 55 містах світу. Упродовж 2005–2021 років відбулося понад 200 персональних виставок майстра.

На виставці у Харківському національному університеті внутрішніх справ представлені 22 скульптури та 20 фотографій скульптур, що презентують здобутки людства за тисячоліття його історії — «Конфуцій», «Лао-Цзи», «Мойсей», «Будда», «Орфей», «Піфагор», «Сократ», «Платон», «Фідій» та багато інших. У скульптурних портретах відображено інтелектуальні зусилля особистості, збагачення її життєвого досвіду, засвоєння нового через вивчення продуктів іншої культури, часто й іншої картини світу.

Назви творів свідчать і про високий гуманізм, глибоке релігійне та національно-патріотичне спрямування сучасної портретної скульптури майстра. Релігійні образи Олексія Леонова цікаві та різнопланові. Одним із головних у творчості митця є образ Ісуса Христа.

У роботах художника домінують оптимістичні теми. Вони інтелектуальні, містять смислове навантаження. Утім, у портретах присутня певна недомовленість, скульптор залишає глядачеві можливість самому довершити психологічний образ моделі. Усі портрети виразно життєві й знаходять відгук у людських душах.

Із музичними вітаннями з нагоди відкриття виставки сучасної скульптури виступили народні артисти України – Ірина Швець, Станіслав Городинський та фольклорний гурт «Мокоша» Вінницького фахового коледжу ім. Миколи Леонтовича (керівник Юлія Васюк).

Присутні висловили вдячність організаторам виставки, керівництву Харківського національного університету внутрішніх справ за можливість познайомитися з творчістю Олексія Леонова.

ВЗГ ХНУВС