22 листопада 1994 року заснований Харківський національний університет внутрішніх справ. За роки своєї діяльності він пройшов шлях від інституту до університету, удостоєний почесного статусу – національний. За цим державним визнанням – натхненна праця науково-педагогічного колективу, високі досягнення курсантів і студентів, беззаперечний авторитет його випускників.

Сьогодні університет – флагман вищої освіти і науки, потужний центр підготовки кадрів для Національної поліції України за всіма світовими стандартами, під Прапором якого несуть службу, працюють та навчаються понад 10 тисяч осіб.

Через військову агресію російської федерації та активні бойові дії заклад вищої освіти був вимушений передислокуватися з Харкова до інших регіонів України для продовження навчального процесу у безпечних умовах. Та серцем і душею колектив залишається разом із рідним містом, до якого він обов'язково повернеться і все відбудує.

Із Днем народження, рідний університет!