У межах проведення Всесвітньої акції «16 днів проти насильства» Міністерство внутрішніх справ України підготувало концепцію онлайн-заходу «Освітній марафон», в рамках якого передбачено проведення серії тематичних лекцій для курсантів, студентів, слухачів закладів вищої освіти системи МВС.

28 листопада 2022 року колектив Харківського національного університету внутрішніх справ, його відокремлені підрозділи, розташовані в різних містах України, на чолі із ректором вишу Валерієм Сокуренком приєднався до заходу. Його відкрила заступниця Міністра внутрішніх справ України Катерина Павліченко. Від імені Міністра внутрішніх справ Дениса Монастирського вона привітала учасників, подякувала міністерці соціальної політики України Оксані Жолнович та усім спікерам, які братимуть участь в «Освітньому марафоні», і наголосила, що кожного року Україна приєднується до цієї акції, яка особливого значення набула під час повномасштабного вторгнення російської федерації на територію України. Катерина Павліченко зазначила, що проведення таких заходів є надзвичайно важливим саме для молоді закладів вищої освіти системи МВС, які “невдовзі стануть на захист закону та права в Україні, тому їм необхідно розуміти як протидіяти усім видам насильства та в якому напрямі рухається система захисту прав людини в Україні”.

Під час проведення лекції та спілкування зі здобувачами вищої освіти  Оксана Жолнович торкнулася теми скоординованої державної політики, як інструменту боротьби з домашнім та гендерно зумовленим насильством в Україні, розповіла про важливість ратифікації нашою державою Стамбульської конвенції та про її подальшу імплементацію в національне законодавство».

ВЗГ ХНУВС