У режимі онлайн науково-педагогічні працівники кафедри гуманітарних дисциплін Сумської філії Харківського національного університету внутрішніх справ: Валентина Василенко, Юлія Самойлова, Ганна Довгополова, Тетяна Білоус та Анна Решитько стали учасниками всеукраїнського вебінару «Українська для кожного...». Організаторами заходу виступили Міністерство освіти і науки України, Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти», Комітет з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України, Громадська організація «Ukraine Active».
До участі у вебінарі були запрошені представники органів управління освітою, закладів післядипломної педагогічної освіти, центрів професійного розвитку педагогічних працівників, керівники закладів загальної середньої освіти та професійної (професійно-технічної) освіти, викладачі закладів вищої освіти, науковці, аспіранти та усі зацікавлені особи.
Свою промову до учасників вебінару спікери розпочали висловом давньогрецького філософа Сократа "Заговори, щоб я тебе побачив". Дійсно, саме під час спілкування кожна людина демонструє свій рівень вихованості, мудрості, кмітливості. Тому удосконалення своїх мовно-комунікативних навичок із сучасної української мови є одним із пріоритетних обов'язків кожного громадянина України.
Тренінгову онлайн-сесію присвятили обговоренню сучасних змін в орфографії та лексиці, а також проаналізували питання правопису власних назв (кожне слово з великої, перше та єдине слово з великої), складних прикметників, вживання тавтології, плеоназму, багатослів'я. Учасники засвоїли нові лексико-орфографічні норми вживання сучасної української мови.
За результатами вебінару його учасники отримали сертифікати про підвищення кваліфікації на 3 години/ 0,1 ЄКТС.

Сумська філія ХНУВС