Курсанти 101 групи факультету № 2 разом зі своїм куратором доценткою кафедри українознавства Вікторією Перцевою пройшли вінницькими стежками Тараса Шевченка. Курсанти пригадали, як завдяки участі в Археографічній комісії у вересні 1846 р., Шевченко відвідав Вінниччину. В його обов’язок входило записувати народні перекази, оповідання, легенди й пісні, збирати відомості про могили та урочища, місцеві розповіді та історичні дані про них, оглянути й описати визначні монументальні пам’ятки та стародавні будівлі, виявити й придбати старожитності, письмові грамоти й папери про історію цього благословенного краю. Маршрут Тараса Шевченка в складі комісії ймовірно пролягав через Київщину, Черкащину, Запоріжжя, Чернігівщину, Полтавщину, Поділля та Волинь.

Курсанти оглянули один із «наймолодших» пам’ятників Великому Кобзареві в Україні, ознайомилися з історичними фактами й легендами про інші монументи  Шевченку на Вінниччині.