У Харківському національному університеті внутрішніх справ відбулася щорічна Всеукраїнська науково-практична конференція «Психологічні та педагогічні проблеми професійної освіти та патріотичного виховання персоналу системи МВС України», в якій взяли участь понад 150 учасників із 23 установ та закладів вищої освіти України, представники Консультативної місії Європейського Союзу, партнери із наукових та освітніх питань зі Сполученого Королівства, Польщі.

Відкрив науковий захід перший проректор університету доктор юридичних наук, професор Олександр Моргунов, який від імені ректора член-кореспондента Національної академії правових наук України, доктора юридичних наук, професора, заслуженого юриста України Валерія Сокуренка привітав учасників конференції, побажав творчої наснаги в роботі та плідних результатів. У конференції взяли участь проректори вишу - доктор юридичних наук, професор, заслужений юрист України Олександр Музичук, доктор юридичних наук, професор Анатолій Клочко, науково-педагогічний склад закладу вищої освіти.

Ганна Марковська, заступниця директора Поліцейського Інституту Східного Регіону, Англія Раскін Університет, м. Кембридж, Сполучене Королівство, докторка філософії розповіла про основні напрями роботи університету, що пов’язані із протидією екстремізму, взаємодією поліції з населенням та роботою з профілактики сексуальних правопорушень. Вчена наголосила на тому, що Поліцейський Інститут Східного Регіону співпрацює з Харківським національним університетом внутрішніх справ з 2018 року. Керівник відділу з управління і розвитку людських ресурсів Компоненту з питань належного врядування КМЄС в Україні Анамарія Фудулі виступила із доповіддю про ментальне здоров’я та психологічну підтримку для представників відомств сектору цивільної безпеки України. Доповідач наголосила на співпраці, що відбувалася з 2014 року між місією та ЗВО.

На конференції також виступили представники керівництва МВС - начальниця відділу психологічного забезпечення Департаменту персоналу МВС України, кандидатка психологічних наук, доцентка Ніна Лигун та заступниця начальника відділу військово-патріотичного виховання та спорту управління професійного навчання Департаменту освіти, науки та спорту МВС України, кандидатка педагогічних наук, доцентка Наталія Казакова.

З вітальними словами до учасників звернулися директор Департаменту науки і освіти Харківської обласної військової адміністрації доктор юридичних наук, професор, заслужений працівник освіти України Олексій Литвинов та директорка Департаменту науки і освіти Хмельницької обласної військової адміністрації, докторка економічних наук, професорка Дарія Басюк, проректор Одеського державного університету внутрішніх справ, доктор юридичних наук, професор Максим Корнієнко.

Актуальні питання із психологічних та педагогічних проблем професійної освіти та патріотичного виховання персоналу системи МВС України були висвітлені в доповідях Олександра Бандурки - академіка Національної академії правових наук України, доктора юридичних наук, професора, заслуженого юриста України; Вадима Барка - головного наукового співробітника лабораторії психологічного забезпечення Державного науково-дослідного інституту МВС України (м. Київ), доктора психологічних наук, професора; Василя Осьодла - начальника гуманітарного інституту Національного університету оборони України імені Івана Черняховського (м. Київ), доктора психологічних наук, професора, Заслуженого працівника освіти України, лауреата Державної премії України в галузі науки і техніки; Ігоря Приходька - начальника науково-дослідного центру службово-бойової діяльності Національної академії Національної гвардії України (м. Харків), доктора психологічних наук, професора; Вікторії Савіщенко - директорки Навчально-наукового інституту права та інноваційної освіти Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, докторки юридичних наук, кандидатки педагогічних наук, професорки; Валентини Мірошніченко - начальниці кафедри психології, педагогіки та соціально-економічних дисциплін Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького (м. Хмельницький), докторки педагогічних наук, професорки; Станіслава Ларіонова - начальника кафедри психології та педагогіки гуманітарного факультету Національної академії Національної гвардії України, кандидата психологічних наук, доцента.

Під час роботи конференції були розглянуті питання, пов’язані із необхідністю навчання курсантів та поліцейських надавати психологічну допомогу та самоподопомогу, а також розробки положень Концепції військово-патріотичного виховання молоді в Україні.