Представники факультетів № 6 та № 1 взяли участь у міжнародній науково-практичній конференції «Актуальні питання судової експертизи та криміналістики», яка відбулась на базі Національного наукового центру «Інститут судових експертиз ім. Засл. проф. М. С. Бокаріуса» з нагоди ювілеїв видатних учених: 95-річчя від дня народження Лева Ароцкера і 105-річчя від дня народження Михайла Салтевського.

У форумі взяли участь: завідувач кафедри кримінального процесу, криміналістики та експертології факультету № 6 Харківського національного університету внутрішніх справ доктор юридичних наук, професор Михайло Щербаковський, професорка цієї ж кафедри докторка юридичних наук Валентина Корж, професор кафедри криміналістики, судової експертології та медичної підготовки факультету № 1 доктор юридичних наук Руслан Степанюк, професорка кафедри кримінального процесу та організації досудового слідства цього ж факультету докторка юридичних наук Оксана Пчеліна, а також понад 150 науковців та практиків з Вірменії, Грузії, Ізраїлю, Іспанії, Ірландії, Латвії, Литви, Молдови, Польщі, Туреччини, Чорногорії та України.

Під час заходу учасники відзначили значну роль харківських учених Лева Ароцкена та Михайла Салтевського у розвитку теоретичних засад судової експертології. Обговорили актуальні питання теорії та практики проведення різних видів судових експертиз, організації судово-експертної діяльності, проблеми взаємодії експертів зі слідчими органами, недоліки законодавства в галузі судових експертиз. Зарубіжні вчені відмітили важливе значення вітчизняних судових експертів у фіксуванні воєнних злочинів під час збройної агресії РФ проти України.