Доценти кафедри соціології та психології факультету № 6 Ірина Жданова та Олена Шахова провели бінарне заняття для здобувачів вищої освіти, які навчаються за спеціальністю «Психологія» в межах навчальних дисциплін «Кризова психологія» і «Психотерапія та психокорекція». Тема заняття – «Психологічна допомога при почутті провини у цивільних та військових». У проведенні заняття взяла участь практичний психолог Міської клінічної лікарні № 6 м. Дніпро Анастасія Давіденко.

Під час заходу обговорювалися теоретичні та практичні аспекти психологічної допомоги цивільним і військовим при переживанні почуття провини. Зокрема студенти дізналися про використання техніки роботи з провиною: «Пиріг провини», яка допомагає розподілити відповідальність між усіма, хто залучений до ситуації. Важливим результатом зустрічі стало окреслення шляхів подолання провини: прийняття власної відповідальності за наслідки, і в такий спосіб повернення собі контролю (трансформація провини у відповідальність); прийняття рішення про те, що ми можемо зробити, аби зменшити шкоду (трансформація провини у корисну дію); зробити висновки, щоб такого не сталося в майбутньому; прийняти те, що ми не досконалі й можемо помилятися тощо.