Команда учасників Школи наукового лідерства Харківського національного університету внутрішніх справ у складі курсанта 2 курсу факультету № 3 Руслана Салогуба і першокурсників факультету № 2 Олександра Тарабанова та Мілєни Цвєткової продовжує реалізацію власного соціального проєкту – інтерактивного курсу «WEEKLY». Він проходить у межах Міжнародної програми Upshift, яку в Вінницькій області реалізовує ГО «ВільнОсвіта» за підтримки ЮНІСЕФ та уряду Бельгії.

Під час тренінгу на тему «Права людини під час війни та збройного конфлікту» експерткою виступила заступниця директора сектору «Вінницьке бюро правничої допомоги № 1» Вінницького відділу надання безоплатної правничої допомоги Центрально-Західного управління надання безоплатної правничої допомоги» Крістіна Куксіна.

У тренінгу взяли участь курсанти та курсантки ХНУВС, студенти та студентки Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського, Вінницького медичного коледжу ім. акад. Д. К. Заболотного, Вінницького соціально-економічного інституту Університету «Україна», фахового коледжу економіки і права Вінницького кооперативного інституту, Вінницького фахового коледжу мистецтв ім. М. Д. Леонтовича, Вінницького навчально-наукового інституту економіки Західноукраїнського національного університету, Вінницького ліцею № 7 ім. Олександра Сухомовського, Вінницького ліцею Nº 4 ім. Д. І. Менделєєва, Вінницького торговельно-економічного інституту.

Експертка в інтерактивній формі розповіла про відмінність понять «війна» та «воєнний стан», де прописані права людини під час збройних конфліктів. Крістіна Куксіна також розглянула основні положення міжнародного гуманітарного права, права та відмінності комбатантів і некомбатантів, Женевські конвенції і правила ведення війни, заборонені методи і засоби ведення воєнних дій.

Курсанти-організатори проєкту ознайомили присутніх на тренінгу з перевагами навчання у поліцейському виші, спеціальностями, за якими готують фахівців. Представники громадськості дізналися про роботу Автошколи для осіб з інвалідністю ХНУВС у м. Кам’янець-Подільський, у якій учасники бойових дій, що отримали інвалідність, мають можливість пройти курс навчання на категорію «В» або підвищити рівень безпечного керування автомобілем. Курсанти зазначили, що з метою психологічної та соціальної адаптації ветеранів війни для них в університеті проходять щотижневі заняття спортом. Учнів шкіл ознайомили з особливостями вступу в Ліцеї безпекового спрямування та національно-патріотичного виховання МВС України, створених для дітей військовослужбовців, поліцейських, осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, інших працівників органів сектору безпеки і оборони для продовження навчання у 10-11 класах.

ВЗГ ХНУВС